TOKAD, “Kahrolsun İsrail” davası için Kayseri’deydi

İsrail takımının Kayseri’deki maçında “Kahrolsun İsrail” dedikleri için ağır cezada yargılanan 30 gencin duruşma günü adliye önünde İHH tarafından organize edilen protesto için TOKAD da Kayseri’deydi.

Türkiye’nin birçok yerinden Kayseri’ye gelen 1500’e yakın kişinin katıldığı protestoda konuşan İHH başkanı Bülent Yıldırım, “Kahrolsun İsrail” demeye devam edeceklerini, emperyalistler tarafından desteklenen kanlı bir terör devleti olan İsrail’in katliamcı politikalarına karşı mücadele edeceklerini söyledi. Zulmün olduğu her yer ve topluluğa karşı İslami ve insani sorumluluk duyduklarını söyleyen Yıldırım, bu davanın utanç verici olduğunu ifade etti.

Protestoda kısa bir konuşma yapan dava müdahili Abdurrahman Dilipak da “Kahrolsun İsrail” dedikleri için kendilerine dava açılan gençlerle birlikte olduklarını, güçleri yettiğince Siyonist İsrail’e karşı mücadele vermeye devam edeceklerini söyledi.

Protesto boyunca “Kahrolsun İsrail, Hamas’a Selam Direnişe Devam, Yaşasın Küresel İntifada, Şehit Furkan Yolunu Sürdüreceğiz” gibi sloganlar atılırken tekbirler getirildi; pankart ve dövizlerle Gazze direnişi ve Mavi Marmara şehitleri anıldı.

Eylemden sonra katılımcılar Şehit Furkan Doğan’ın kabrini ziyaret ettiler.

Haber: Şule Edizer   

 

 

Etiket(ler): , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın