şurdan burdan esip gürleyen nameler-ayrıca amerika Allah senin…

geçen onca zamana rağmen, henüz usamenin ölümüne alışamazken, yasımız büyükken, amerikaya esaslı bir tekme geçirememişken, hükümet yanlısı “islami” bir gazetenin şu haberi ile irkilmiştim:

“terör örgütü el kaide’nin yeni liderinin eymen el zevahiri olduğu bildirildi.el arabiya televizyonu, örgütün, geçen ay pakistan’ın ebodabad kentinde öldürülen el kaide lideri Usame Bin Ladin’in yerine, eymen el zevahiri’yi getirdiğini duyurdu.” geçişi çok oldu tabi bu saçmalığın. olsun hatırlayalım.

Haberi görünce amerikaya acıdım!? Yaşasın lay lay lom Müslümanlar! ılımlı basınımız yaşasın! Amerikanca ağızımız yaşasın! -ben nerde yanlış yaptım-

öyle bir hale geldik ki terör nedir diye sorsalar; yildirma, cana kiyma ve mali yakip yikma, korkutma, tedhiş vs’den ziyade, terör eşittir amerikadan başka her şey! diyeceğiz. yok amma da yapmadım, gerçekten!?

ayrıca bir küçük esadcık varmış çöllerde koşar oynarmış..büyümüş de adam olmuş… tıp demiş babasının burnundan düşmüş gariban …huyu kuruyasıca çekecek başka kimseyi bulamamış… soyu kuruyasıca…binlerce kişiyi öldürür öldürür dururmuş…katliama katliam eklermiş…eklermiş ya kimsede ses etmezmiş bu canavara…akbabalar mı desem…fırsatçılar mı desem…uzaktan seyre dalmışlar olanları…tetiktelermiş…öyle ya uzun bu hikaye, ama bu olayla birlikte bir çok parçaya bölünen aydınlar cevap versin bakalım/bırakalım:

suriyeden ayrılanı kim kapar, ülkesinde yaşatılamayan zavallı suriyeliler hataya düşerse ne olur!?

***

12haziran nihayet sona erdiğinde, şimdi tüm türkiyeyi her ilde adım adım dolaşan bu seçim otobüsleri kaç lira benzin yakıyor, parası kimden çıkıyor, yerine kaç yoksul doyurulabilirdi gibi matematik ve vicdan gerektiren karmaşık problemleri atlatmış bulunmuştum. kafama takılan şeyler ise seyir değiştirmişti her seçim sonrası olduğu gibi.şöyle ki;

şimdi başbakan seçim sonrası için neler yapacaktı? mavi marmara ne olacaktı mesela, şehitlerin hesabını başbakanı tebrik eden ve geçmişi unutalım diyen israilden kim nasıl soracaktı. sivil anayasa ne olacak, ümran dergisinin her altı kişiden biri yoksul dediği haberi kim doğru okuyacak ve bu sıkıntıya çözüm bulacak, komşuda pişer bize de düşerse eğer suriyeli mazlumlara ne olacak. kamusal alanda hala teşkil eden başörtüsü problemine çözüm gelecek mi…vs.

ayrıca vs derken yılan hikayesine dönen, vereceğiniz üç kuruşu burnumuzdan getirdiniz, paranız kadar konuşun! dedirtecek kadar illallah ettiren memur zamlarını da unutmuş değilim. Gerisini gazeteler yazıyor zaten, bu kadar soru yeter.

demokrasi böyle bir şeydir. kolay bir sistemdir. sözde bir çok parti seçime girer ancak görünürdeki üç dört parti dişe dokunur oylar alır. çünkü basın, gazeteler, belli kişi ve kurumlar böyle istemiştir. sizi chp mi gelsin diyerek ak partiyi desteklemek zorunda bırakan şeyde yine demokrasidir.

yaşasın seçim barajı, insanın işini kolaylaştırıyor!? bir kaç şeyin arasından birini seçmek nerede…eşit şartlar altında seçime dahil olacak onlarca partiden esaslı olanı arayıp bulmak nerede…

demokrasiyse aliya olsun, erbakan ve dudaev ve chaves, allende olsun! bundan başka demokrasinin kökü kurusun!?

yazıdaki bütünlüğün canı cehenneme!? ayrıca üsame ölmedi yüreğimde yaşıyor, ayrıca nefretimsin amerika, son ayrıcalığımda;

kahrolsun totalitarizm ve baskı rejimleri!

yaşasın oturan boğa, yaşasın hugo chaves ve malcolm x ve DİĞERLERİ!

tuba kaplan

 

 

Etiket(ler): , , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın