Bol Aksiyon, Bol Gerilim, Bol Saçmalık!

Yönetmen filminin New York’ta Beş Minare ile kıyaslanmasını doğru bulmamış. New York’ta Beş Minare fazla ideolojikmiş. Bu filmde bol aksiyon, bol gerilim varmış.

Her şeyden önce zaten dizilerde polis rolünden sıkıldığımız bir adam ve oynadığı çoğu rolün suyunuçıkaran bir kadının başrollerinde oynadığı iğrenç bir polisiyeyi kim seyretmek ister ayrı konu.

Bizi asıl ilgilendiren ne oyunculuk, ne senaryo ne de görsellik. Bu filmi diğer polisiyelerden(daha doğrusu 11 Eylül’ün ekmeğini yiyen teröristli, canlı bombalı aksiyon filmlerinden) ayıran şey Türkiyenin milli menfaatlerini diğer batı ülkelerin istihbarat örgütlerine karşı savunması imiş.

“Biz istihbarat, terörün dinamikleri bu dünyada mücadele eden insanların hikayelerine değiniyoruz.  Örgütlerin ideolojilerini işlemiyoruz. Bizim filmimiz bu bölgedeki tek demokratik Müslüman ülkenin de örgütlerce hedef alındığını ve bununla nasıl mücadele ettiğini anlatıyor. ”
Tamam anladık sen diyorsun ki bu filmi seyretmenize gerek yok. Arkadaş biz bu tip filmleri seyretmekten bıktık, siz çekmekten bıkmadınız.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın