Ece Nur’a anlamlı ziyaret (İstanbul’a doğru)

Bazı yazarların dediklerinin aksine bizler kadınıyla erkeğiyle her zaman Ece Nur ve ailesiyle beraberdik. Gerek telefonla gerekse internet üzerinden kardeşimize dair son haberleri öğrenmek amacıyla babası Murat Özel ile iletişim kurduk. Bunu kendilerine de söyledim: Ece Nur beni etkileyen yaşı küçük ama direnişi büyük bir kardeşimdi. Yüzündeki masumiyeti kendi gözlerimle görmenin mutluluğu paha biçilemezdi. Ailesinin samimiyetine, kızlarına verdikleri moral ve desteğe tanık oldum. Kendileriyle geçirdiğim iki saat benim için çok değerli ve anlamlıydı. Bir ara o anın hiç bitmemesini istedim. Başörtüsünden Kürt sorununa İslami STK’ların  başörtüsü ve diğer meseleler hakkında bir türlü söylemden eyleme geçemeyişlerine, bazı yazar ve din adamlarının Ece Nur’un zulme karşı duruşuna dair yazdıkları yazılara değin muhabbet ettik.

 

Özel ailesi Ahmet Örs ağabeyimiz öncülüğünde TOKAD’ın ve Selahattin Demirtaş’ın kendilerini sürekli arayıp kızları hakkında bilgi istemeleri ve desteklerini sürekli hissettirmelerinden duydukları mutluluğu da dile getirdiler.

Son olarak kendileriyle görüşmeden karalama yazıları yazan ‘başörtülü’ yazarlara diyeceğim bir zahmet yazılarını yazmadan önce Ece Nur kardeşimiz ve ailesiyle kısa bir bağlantı kursunlar.

Bizi ağırlayan ve samimiyetlerini her an hissettiren Murat abiye, eşine ve oğlu Raşit’e teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim…

Sacide Uras, kaldığı Diyarbakır’dan notlar.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın