Özgür Yazarlar Birliği Kurulurken

Özgür Yazarlar Birliği kalemin gücünü, fırçanın coşkusunu, müziğin sesini İslami mücadelenin enstrümanı kılmak için kuruluyor.
Özgürlükten, adaletten yana; vahyin aydınlığına teslim olmuş bir anlayışla örgütlenmeye çalışacak Özgür Yazarlar Birliği.
Edebiyatın kirli propagandaya malzeme edildiği bir tarih ve coğrafyadan sesimizi daha bir gür çıkaracak güzel günler için çaba gösterecek.
Darağaçlarının, yasakların, baskıların sıkboğaz ettiği halkımıza el verecek. Şiirin dalgalı sesi gibi memleketin her köşesinde esintisini gezdirecek yeni bir rüzgâr olacak.
Büyük bir ırmak gibi çağıldayan yürüyüşümüzün bir parçası olacak Özgür Yazarlar Birliği. Kimliğini gizlemeden, devrimci bir duruşla bilinci ve hissiyatı ayaklandıracak.
Şirkin, zulmün tasfiye sürecinde örgütlülüğün gücünü hakikatin diğer örgülerine ekleyecek. Haksızlığın karşısında adaletin kılıcını kuşanacak!
Arınmışlığın ve isyanın sembolü bir festivale dönüşecek buluşmaları gerçekleştirecek. Eserlerini inancın kurtuluş çağrısına adayacak. Başka ve özgür bir dünyanın vahyin aydınlığıyla mümkün olabileceğini haykıracak.
Edebiyatın Müslümanlara yabancılığını ortadan kaldıracak Özgür Yazarlar Birliği. Sanata ilgisiz kalışlarını anlamsızlaştıracak. Müziğin sesini mücadelenin coşkusu için yükseltecek.
Yükselecek sesimiz için hayırlı olsun!

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın