Merd-i Kıpti Şecaat Arz ederken Sirkatin Söyler

ANKARA – Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı için parti genel merkezine gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AKP’li Ömer Çelik, 1915 olaylarıyla ilgili iddialar konusunda yaşanan gelişmelerle ilgili sorulan bir soru üzerine şunları söyledi:
“Siyasi vizyonu tıkayan bir manivelaya dönüşmemeli. Müttefik olduğumuz ülkeler var. Müttefik olduğumuz değişik ülkelerde bu konular meclislere geliyor, bir takım tartışmalar yapılıyor.
Herkes vizyon sahibi olmalıdır. Uzun vadeli düşünmelidir. Müttefikler arasında tarihi bazı meselelerin siyasi şantaj konusu yapılmaması gerekir. Eğer bunlar sürekli olarak siyasi şantaj konusu yapılırsa, o zaman müttefiklik ilişkisine gölge düşmüş olur. Aynı değerler uğruna dünyanın değişik yerlerinde tehlikelere göğüs gereceksiniz, aynı değerler uğruna aynı tehlikelere karşı beraber mücadele edeceksiniz, teröre karşı berabere mücadele edeceksiniz ama tarihi bir meseleden dolayı, tartışma konusundan dolayı bu siyasi vizyonunuzu tıkayacaksınız, yaralayacaksınız. Bu doğru yaklaşım olmaz. Bizim söylediğimiz açıktır. Arşivlerimizi açıyoruz, tarihçiler bunu tartışsın diyoruz. Meseleler böyle halledilir.” (aa) (Radikal, 23.12.2010)
Etiket(ler): , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Merd-i Kıpti Şecaat Arz ederken Sirkatin Söyler için 0 cevap

  1. cetin diyorki:

    Suat Kılıç'ın bedenine Ömer Çelik'in kafası çok iyi yakışmış…Doku uyuşmazlığı yaşamamışlardır eminim…Ermeni tasarısında Müttefiğine yalakalık yapan kendi vatandaşına zorbalık yapıyor…Muhafazakar kafa…bedenleri müslüman kafaları muhafazakar…hepsi aynı türden Tayyipgiller familyasından…

Bir yanıt yazın