Güvercinler hâlâ tedirgin!

Güvercin barışı temsil ediyorsa, şüphesiz Hrant Dink de bir güvercini temsil ediyordu. Aralarına büyük bir acının ve felaketin girdiği iki halk arasında barışın yeniden tesisi için çalışıyordu. Adaletsiz bir barış mümkün değildi. Hrant Dink’in hakkaniyetli bir barışın gerçek bir yüzleşmeden geçtiği bilinciyle harcadığı ömrüne, maalesef bu toprakların akbabaları tarafından 5 yıl önce acısı dinmeyecek şekilde kast edildi.

O gün bugündür, güvercinlerin tedirginliği geçmedi. Katleden karanlıktan çıkmadan, kuklalar gibi kuklacılar da cezalandırılmadan ve barış bu topraklara herkes için gelmeden de geçecek değil.

Hrant Dink suikastının faili malumdur. Yargı kararı ise aslında bir malumun ilamıdır. Suçlu suçunu örtbas etmek istemektedir. Bir cana kast edildi, yetmedi bir de adalete kast edilmektedir!

Özgür Yazarlar Birliği, aradan geçen beş yılda her şeyin göz önünde olduğu bu davanın, bile isteye birkaç tetikçinin üstüne yıkılarak kapatılmasına razı değildir ve gerek ömrünü sahici bir barışa adamış değerli Hrant Dink’e yapılan bu suikastın aydınlatılması için gerekse onun ömrünü adadığı barışın tesisi için vicdan sahibi herkesi sessiz kalmamaya davet etmektedir.

Güvercinliğin gönül rahatlığıyla uçabildiği bir gelecek için, gelin, hep birlikte kanat çırpalım…

Tüm akbabalara inat!

Adalet için, barış için, Hrant Dink için…

Özgür Yazarlar Birliği

www.ozguryazarlarbirligi.org

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın